Lamka

Jak se lze stát vysokoškolským učitelem?

Nejlepší odpověď
xxx3

Na pedagogické pozice na VŠ obvykle bývají konkurzy. Asi je zbytečné psát, že uchazeč musí být v daném oboru odborníkem a také mít vědecké publikace.

Další odpovědi
lexx

VŠ vzdělání v oboru, dosažené výsledky a praxe, nějaký ten titul vpředu i vzadu se hodí, štěstí u konkursu mít, ostatní už znáš…

Lamalam

Já jsem se jím stala na základě konkurzu. Kromě požadovaného vzdělání (bez Ph.D. tě na technicky zaměřenou VŠ nevemou) je nutná také publikační činnost se slušným citačním ohlasem.