autacek

Jak se lze nejlépe zbavit tohoto ptačího vetřelce, aby nebyl hrozbou pro ekosystém?

Majna obecná (Acridotheres tristis), v roce 2000 ji Mezinárodní unie pro ochranu přírody a přírodních zdrojů (IUCN) dokonce zařadila na seznam 100 světově nejnebezpečnějších invazních druhů.
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Majna_obec­ná (u nás volně nežije)

A čím je tak nebezpečná?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ten je krásný!

Toho bych se – na rozdíl od protivných holubů, kteří
už mi pomalu nedovolí otvírat okna – nezbavovala.

Další odpovědi
mosoj

Za invazivní druh může být považován i člověk a bakterie.
A čímže tento pták tak u nás škodí? To už na WIKI není , že.