Jak se lze dostat k policejní zásahové jednotce? Jaké jsou požadavky na uchazeče?

Nejlepší odpověď
iceT

Stát se příslušníkem policejního komanda není vůbec jednoduché. Je to snem mnoha policistů. Jen malé procento z nich projde testy. Podle statistik se to povede zhruba každému osmému. Nejvíce uchazečů vypadne při psychotestech, na které se na rozdíl od fyzických testů není možno připravit. Mužem speciálních zásahových jednotek se totiž může stát jenom ten, kdo je i při zachování vysokého stupně agresivity schopen plně ovládat své jednání a nenechá se strhnout k vybití adrenalinu, protože by to vzhledem k jeho bojovému výcviku mělo vždy tragické následky jak pro protivníka, tak mnohdy i pro parťáky z týmu. Hlavním kritériem výběru je psychická stálost a odolnost. Právě tomuto kritériu je vše podřízeno. Fyzická náročnost má pouze pomoci ukázat jak se člověk chová v dlouhodobějších stresových situacích. Uchazeč musí splňovat následující kritéria: k testům se přihlásil zcela dobrovolně, má střední školu s maturitou, je dobrý plavec, má odslouženou vojenskou službu, vlastní řidičské oprávnění sk. B, má u policie odslouženy min. 3 roky.

Přijímačky bychom mohli rozdělit do tří skupin:

1. Testování fyzické kondice – sedy-lehy, kliky, shyby, běh atd.
Následuje psychologické vyšetření, pokud zájemce projde, následuje pohovor a po něm 2. fáze

2. Psychická a fyzická odolnost – instruktoři se zde snaží dostat uchazeče do dlouhodobých stresových situací, ve kterých budou pozorovány jak fyzické, tak psychické vlastnosti. Pohybujete se v náročném terénu se zátěží ve dne i v noci. Jste v terénu až 14 hodin. Důležitá je i odvaha. Jste bedlivě sledováni, vše se fotí, natáčí.

3. Pohovor – má zjistit očekávání a motivaci uchazeče.

Pokud projdete, jste teprve na začátku. Probíhá dělení, ve kterém se úzce specializujete na určitou činnost. Učíte se slaňovat, první pomoc, práva, jazyky a pořád dokola.
http://web.qu­ick.cz/t.peca/

http://zasaho­vejednotky.blog­.cz/

Další odpovědi
venkovan

Budu ošklivý – s ohledem na situaci, že si neumíš zjistit sám podmínky pro člena do zásahové jednotky, tak bych se k nim moc nedral, protože ti schází trochu víc samostanosti a hledání cesty ke správnému cíly.
Jenoduše – osobně bych hledal informaci u Policie Čr a případně když bych nenašel, tak jim přímo napsal. A informace přímo od pramene. Nevěřím, že by na dotaz neodpověděli.