Rokio

Jak se liší pobyt duševně nemocných a zdravých pachatelů ve věznicích?

Mají duševně nemocní pachatelé ve věznici speciální oddělení, nebo jsou do typů věznic umísťováni podle druhu trestného činu, který způsobili?

Nejlepší odpověď
hapiky

Duševně nemocní jsou v „blázinci“, „zdraví pachatelé“ jsou v různých tipech věznic(podle závažnosti).

Další odpovědi
Drap

Nelze takto odpovědět. Záleží na duševní nemoci. Odborníci musí rozhodnout, zda takový člověk může či nemůže být zařazen do běžného režimu.

ivzez

Obávám se, že zde nenajdeš žádného specialistu na vězeňství,
že nikdo z nás nemá dostatek informací, aby na tuto otázku dokázal odpovědět.

Zkus se obrátit na vězeňskou službu: https://www.vscr­.cz/kontakty/