Avatar uživatele
MajaIS

Jak se liší MS Word od Open office writter?

Potřebovala bych poradit, jaký je rozdíl mezi MS word a Open Office... díkas ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda před 4221 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

OpenOffice Writer má oproti Wordu řadu vylepšení ... předně umožňuje ukládání dokumentu v nejrůznějších formátech, tedy nejen .doc

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Nejpodstatnější rozdíl je v tom, že dokumenty napsané v textovém editoru Open Ofice org. nejdou otevřít v originálním MS Wordu.
Toto neplatí pro poslední verzi Open Office org.
verze 3.1.1. . Tato verze již umí export dokumentu napsaného v tomto editoru do formátu MS Word. Takto exportovaný dokument již lze otevřít v MS Word.

Otevření dokumentu napsaného v orig. MS Word umí všechny verze Open Office org. i ty starší.
Nejnovější verze Ofice open je GO-00.org.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

MS Office = MS Word + MS Excel + MS PowerPoint + MS Access + MS Outlook

OpenOffice = Writer (obdoba Word) + Calc (obdoba Excel) + Impress (obdoba PowerPoint) + Base (obdoba Access) + Draw (obdoba Cored Draw) + Thunderbird (obdoba Outlook)

OpenOffice je narozdil od MS Office dostupny komukoliv (nejen studentum ale i firmam) zdarma na libovolny pocet pocitacu. Uzivatelske rozhranni programu openoffice se velmi podoba uzivatelskemu rozhranni MS Office, lze je velmi snadno zamenit pod rukama a jen sotva si pri bezne praci vsimnete rozdilu.

Jinak je OpenOffice vice otevreny, podporuje sirsi skalu formatu, bez potizi si poradi s oficialnim ISO normovanym formatem OpenDocument. Sam o sobe dokaze libovolny dokument, tabulku ci prezentaci ulozit ve formatu PDF.

OpenOffice je velmi oblibeny v domacim prostredi a mezi studenty, naopak MS Office si ziskal svoji pozici predevsim ve statnich institucich a na skolach protoze zde si obvykle snadno nechavaji vnutit co jim obchodnik nabidne aniz by nad tim nejak premysleli. Firmy casto nasazuji OpenOffice misto ms office pri racionalizaci svých nákladů.

Zdroj: openoffice.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NickD

Stručně:
Open Office je textový program verze zdarma.World je část(Microsoft Office) placené verze - proto má více možností,širší použití a samozřejmě větší podporu a zastoupení i s jinými programy.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet