Rokio

Jak se liší chlap od muže?

Co by měl člověk mužského pohlaví, který dosáhne 18-ti let splnit, aby byl okolím (nebo alespoň svou rodinou a přáteli), považován za chlapa?

Které skutky by muž starší 18-ti let měl vykonat, aby získal toto označení?

Patří jeden, nebo více z těchto skutků do činů, které stačí pro získání „titulu“ chlapa:

  • úspěšné složení maturitní zkoušky
  • získání vojenské medaile za určitou zásluhu (nebo více zásluh)
  • získání dobře placené práce, nebo zaměstnání vyžadující nějakou kvalifikaci

    poznámka: dobře placená práce = práce s průměrnou mzdou a vyšší mzdou; kvalifikovaná práce = práce, na které je potřeba výuční list, nebo vyšší vzdělání

  • získání medaile za sportovní výkon (v soutěži na nějaké úrovni)
  • stát se zámožným

Nejlepší odpověď
iceT

Úspěšně složit maturitu může i homosexuál, což není chlap v pravém slova smyslu, i když biologicky je to muž. Získání vojenských medailí za zásluhy-maximálně za odvahu za odvahu a statečnost–jo, to by ukazovalo na chlapa, ale dobře placená práce asi ne, ani sportovní výkony, ani ty další tebou vypsané skutky neukazují na chlapa.

Chlap se postará o rodinu, ochrání slabšího i za cenu vlastního nepohodlí, chlap je schopen nést zodpovědnost za svoje chyby. Aby muž byl Mužem, nemusí být bohatý, nemusí mít medaile a další.

Další odpovědi
Hufnágl

Chlap musí při práci smrdět potem, muž voňavkou!

annas

Rokio,

není to dlouho. sám sjte vysvětloval rozdíl mezi mužem a chlapem.