jirka F

Jak se liší agro farma od kravína?

Nebo je to jedno a to samé?

Nejlepší odpověď
Emefej

V kravíně se chová hovězí skot. Na farmě, nebo statku, mohou chovat nebo pěstovat cokoliv.

Další odpovědi
dubraro

Farma je obecnější pojem. Farma se může zabývat různou zemědělskou činností, může chovat zvířectvo nebo pěstovat plodiny. Kravín je již konkrétní část farmy.

annas

aagro farma je ´zemědělský podnik, který se zabývá živočišnou i rostinnou výrobou., Takže kravín mlže být součástí farmy, farmář prodává mléko, i mas. i rosstoinné produkty.

Slovo farmář, farma pochází z USA, u nás je to zemědělec, který podle způsobu hospodaření může prodávat produkty bio či ne bio,.

Kravín je místo, stáj, kde jsou umístěné krávy, hovězí skot. . Stejně jako vepřín slouží pro chov prasat, ovčín ovcí atd., Tyto objekty mohou být součástí farmy, pokud se farmář nezaměřuje na jeden druh chovu zvířat – např,. jen chov králíků či slepic = králičí /slepičí farma.

elkon

Farma, je jiným slovem zemědělské hospodářství jako celek. To znamená pole, louky a veškerá stavení v jednom celku. Kravín, teletník, drůbežárna, nebo třeba vepřín a pod. jsou součásti farmy.

Jiří Bohumil

Agro farma je organizační uskupení, podnikatelský subjekt. Kravín je objekt, stavba, pro ustájení dobytka, tedy krav, jako třeba vepřín pro prasata, nebo teletník pro telata.