Avatar uživatele
anonym

Jak se lidi v pravěku učili plavat, když nebyli plavecké školy, kde by se pořádali plavecké kurzy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4785 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

U nás se táké všichni naučili plavat samy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Já také nechodila do plavecké školy, prostě mě hodili na táboře do vody /z blbosti / bylo mi 9let a plav a tak jsem se "hrabala a hrabala " až jsem doplavala ke břehu. A chytlo mě to natolik, že jsem tam šla znovu a plavala až jsem se to naučila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ryby byly součástí jídelníčku,tak je asi musely nachytat sami,vlézt do vody byla nutnost,instinkt je to naučil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Tábory asi fungovali všude podobně, a úspěšně. Ale i ve škole,za uplavání určitého počtu metrů,jsme si mohli na plavky našít označení s jednou až třemi vlnkami a nápisem "plavec ČSR. A v tom pravěku,třeba spadli do vody a potom měli dvě možnosti … 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tata

Pokud jste se znelíbil šamanovi nebo náčelníkovy a byl jste významným lovcem nešlo s vámi zatočit jako s nějakým cizincem. Tak vedení klanu využilo boží vůle. Pokud byla blízko řeka, pověřili nejmocnějšího lovce aby přinesl boží dar který je na druhém břehu řeky. Pokud se lovec utopil byla to boží vůle, pokud to zvládl, tak to byla také boží vůle a příště vymysleli něco jiného. Opozice ani tehdy nespala. Vždycky se našel vyvrhel klanu který se nějakou šťastnou náhodou naučil plavat sám od sebe a do tohoto tajemství zasvěcoval všechny kromě vedení klanu. Tak že vidíte že plavecké kursy existovali již tenkrát. Tehdejší učitelé plavání dostávali speciální jména z nichš se u nás dochovali například Kachna, Husa, Kapr, Lín, Bobr, Vydra, Ryba atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Já jsem se také lecos musel naučit sám a neřekl bych, že jsem žil v pravěku i když většina dnešní mládeže je o tom přesvěsdčena.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

O plávaní som tu už písala v súvislosti s rytirmi v plné zbroji.
Pod plávaním si nepredstavujte nejaké moderné plávanie, ktoré vidíte v „historických“ filmoch. Bolo to skôr plávanie na psa, mávanie rukami a kopanie nohami. Pokiaľ niekto dokázal takto preplávať rieku bol „plavec“ a jeho schopnosť využívali staroveké armády na prieskum a doručovanie správ – nebolo ich až tak veľa. V pomere neplavci na počet plavcov boli ďaleko za dnešným priemerom.
Tí plavci, čo mali tú možnosť byť pri nejakej „plaveckej“ vode, sa to viacmenej naučili spontánne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek