pizlicka

Jak se lepí kachličky v koupelně?

prosim pěkně,chci vykachlíčkovat koupelnu,ale strašně se bojim,ze to nezvladnu,nebo nco udelam špatně.kachlicky jsou velke 25 krat 20cm.ja bych potrebovala opravdu polopasticky vysvětlit postup,a co je presne k tomu třeba.kachličky mám 🙂 dekuji moc.

Nejlepší odpověď
mosoj

  1. Rovnou stěnu.
  2. Lepidlo na obkladačky, stačí obyčejné nemusí být flexi.
  3. Nerez hladítko, typu hřeben.
  4. Řezačka na obkladačky.
  5. Kus rovné ! latě + vodováha.
  6. Spárové křížky.
  7. Spárovací hmota.
  8. Gumová stěrka.
  9. Fortel a kus odvahy a vědět co chci.

Od podlahy bych nikdy nezačínal. Když ti výška nevyjde na celé dlaždičky budeš zařezávat nahoře ! Také podlaha nemusí být vodorovně to vše by se potom projevilo nahoře. Fuj !_

Další odpovědi
Drap

Začneš od podlahy.. Pokud neni ideální rovina, tak až od druhé řady. Připevníš si na zeď dlouhou váhu, nebo kus rovné desky a začneš lepit jednu kachličku vedle druhé. Až máš celou řadu, tak lepíš další. Mezi jednotlivé kachličky se dívají křížky, aby byla stejná spára, a pokládáš je tak, aby byly i pěkně v rovině. Až máš celou stěnu, tak dořežeš a dolepíš tu spodní řadu. Lepidlo je dobré nanašet vždy na větší plochu, než na tu jednu řadu.Vždy ale tak, aby nezaschlo dříve, než se na to místo bude pokládat. Až máš celou koupelnu tak vyspýruješ, očistíš a he hotovo.
Přeji ,moho pracovních úspěchů

kapka

Na youtube jsou návodná videa, stačí zadat „lepení kachliček“. :)

cochee

Obkladačství je nejvyšší level zedničiny. Ještě jsem neviděl pěkně udělaný obklad „urobsisám.“ Samozřejmě viděl jsem i nepěkné obklady udělané řemeslníkem, ale to už je jiný příběh.