MonkeyKing

Jak se lépe koncentrovat při učení

Mám občas problém, že když se učim, tak najednou začnu myslet na úplný blbosti a nesoustředím se – jak to zlepšit?
Doplňuji:
Ale i v tom tichu nebo ruchu mi v hlavě běhaj myšlenky na hovadiny

Nejlepší odpověď
marci1

Být v klidu, udělat si kolem sebe pořádek a být v tichu.

Další odpovědi
Sůwa

Já to mám přesně naopak než marci1, potřebuji k soustředění v pozadí nějaký ruch a šum. Nejlépe si mi učilo třeba v tramvaji… 🙂

Andre5000

Nevím jestli ti to pomůže, ale když jsem chodil na střední tak se na učení nejlépe soustředil ve večerních hodinách.

anonym

Tak to na to budeš muset jít z úplně jiné strany. Nejdřív si v hlavě srovnej, jestli tě jednou budou živit ty hovadiny. Učíš se zkrátka jen a jenom pro sebe. Zřejmě se budeš muset naučit vnitřní kázni a ty blbosti budeš muset umět vytěsnit, aby tě nerozptylovaly. Bude to chtít nějaký čas, ale dá se to naučit.
Nejdůležitější je uvědomit si, že dobré známky Ti budou hodně pomáhat při výběru další školy a potom i zaměstnání.