auluk

Jak se léčí šedý zákal u koček?

Mám doma tří měsíční koťě a má šedý zákal na obou očích. není to přes celé oko ale jen na každém oku trochu. Na jednom už jí trochu zmizel ale přeci bych jí raději vzala k veterináři. Jak se takový zánět lečí ?

Nejlepší odpověď
anonym

Souhlasím s kolegy,že se nejedná o šedý zákal. Nějaké kapky nebo mast,které ti doporučí a prodá veterinář by měly rychle zabrat.Může se jednat o infekci,aler­gii,zánět spojivek atd.to určí veterinář po vyšetření.
Doplňuji:
Pokud není kotě očkované,může se hnisavým výtokem z očí projevovat i virové onemocnění.

Další odpovědi
beer

Šedý zákal se se řeší chirurgicky, ale namyslím si, že tvoje kotě bude právě tímto onemocněním postiženo. Většinou to mívají totiž jedinci starší, nemocní, atd.
Zajdi se zvířetem k veterináři a bude po problému.

Zdroj: Vet.praxe

mosoj

To není šedý zákal, to je infekční zánět v oku. Kapky od vetrináře by pomohly, ale zadarmo to nebude.

bubukaa

Rozhodně zajdi k veterináři, ale jak už někdo zmínil, zadarmo to nebude.