dust8

Jak se léčí nemoc zvaná „závist“?

Nejlepší odpověď
annas

Připomenu, že závisst je hřích, přeneseně je to opravdu nemoc. Z čeho vzniká?

Zdrojem závisti je nedostatek sebevědomí – to je nutné si uvwědomit. Závistivci se neustále srovnávají se svým okolím a nesnesou, když je někdo lepší, hezčí, úspěšnější nebo populárnější.

Z toho plyne – nserovnávat, rbát s takový, jaký jsem, pohledy na klrásu se liší, sstejně jako n aoblekánío, pracovnoí schoopnosti, oblibu atd.

Nedávno jsem se chvíli u zastavila na TV Basrrandov v pořadu SOudkyně Barbara. Je vidětt, že wětšina sporů souvisí se závistí. Potvrzuje se staré úsloví at ta sousedova koza chcípne,stejněš jako se stalo mněw. Sousedé se nemohou domluvit.

Místo závisti snažit se sám sebe zdokonalovst, uvědomit se, že každý jsme jiný, máme jiné hodnoty. Někdy si uvědomit, že ten, komu člověk závidí, má třeba těžký život, problémy, takže jsem na tom lépe než on,. I sám závistivec by si měl uvědomit, proč jeho závist vznikla, třeba výchovou, vztahem k sourozenci .- nestejná láska rodičů atd. Zapojit rozum, vynechat emoce,

Další odpovědi
Rokio

Nijak, protože to není nemoc, ale záporná charakterová lidská vlastnost.

paul1

Těžko, ale je třeba si uvědomit, že člověk, který závidí škodí především sám sobě. Tím, že se užírá, trpí celý jeho organizmus.