Jak se konstruují grafy goniometrických funkcí?

Po prázdninách se to budeme učit, ale raději bych to věděl trochu maličko předem, ty grafy v učebnici mě dost děsí, rýsování není moje nejslabší stránka.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jsi zřejmě velmi pečlivý student, když se o prázdninách zabýváš látkou na příští rok. Zdá se ti to složité, protože k tomu nemáš výklad. Ve skutečnosti to tak složité není. Vychází se z kružnice opsané pravoúhlému trojúhelníku. Pro pochopení si určitě ukážete jak graf vzniká, není to ale to nejdůležitější. Víc času budete věnovat různým vztahům mezi funkcemi a počítání s nimi než rýsování. Nemusíš se toho bát.

Další odpovědi
mathes

Pochybuji, že to budete rýsovat. Jistě je ti jasné, že s běžnými rýsovacími potřebami rozhodně neuspěješ. V učebnici ty grafy jsou, abys věděl, jak to vypadá a měl nějakou intuitivní představu.