dust8

Jak se konkrétně nazývá kabel na nabíjení většiny fotoaparátů?

Nejlepší odpověď
Hlada

Fotoaparáty nemají jednotný způsob nabíjení, takže obecně bych ho nazval nabíjecím kabelem ke konkrétnímu typu.
Nabíjení fotoaparátů je tak různé, že i stejný výrobce má v různých typech trochu jiný tvar akumulátoru a k tomu příslušnou nabíječku, aby k dražšímu aparátu bylo nutné koupit dražší akumulátor.
Nejčastěji se používá USB mini, ale ani ten nemusí být zapojený standardně, takže vždycky je potřeba podívat se do manuálu ke konkrétnímu typu.

Další odpovědi
Edison

Kabel na nabíjení většiny fotoaparátů.

Klaproth

Netuším jak se nabíjí většina foťáků. Focením se živím a aparátů mám několik, akumulátory pro ně se nabíjí v nabíječce, která je připojena do sítě kabelem 230V (podobný kabelu k holícímu strojku). Bohužel, žádný nabíjecí foťák nemám.

Dochy

Obecně se prosazuje pro nabíjení USB…
miniUSB (malej hranatej trochu lichoběžník, trochu obdelník)
mikroUSB (ještě menší, oválnej lichoběžník)
a nyní USB-C (o chloupek větší než mikro, oválek, souměrnej, otočitelnej)
Ale jestli se o nějakém dá říct, že se jím nabíjí většina fotoaparátů to opravdu netuším…