fionka

jak se jmenuji ti,co pátrají po starých kamenech?

Nejlepší odpověď
arygnoc

napr. (otázka je dosť nepresná):

biostratigrafia

  • určovanie geologického veku a postupnosti horninových vrstiev podľa charakteristických (tzv. vedúcich) skamenenín živočíchov a rastlín.
  • odvetvie stratigrafickej geológie, ktoré sa tým zaoberá.

ichnológia

  • náuka o skamenených stopách živočíchov.

makropaleontológia

  • odbor paleontológie zaoberajúci sa výskumom väčších skamenenín (opak je mikropaleonto­lógia).

Zdroj: heureka.tym.sk

Další odpovědi
Drap

Jak moc starých ?

hawranek

? Nechápu otázku, Oni jsou i mladý kameny?

Curiosity

Kamenologové?? :-O 🙂

fionka

prostě ti zkoumají kameny???a jak stré???nevím něco jsem našla tak se ptám…kdo by mi mohl o tom říct něco víc…