hanulka11

Jak se jmenují nejstarší křesťanské kláštery v Egyptě schovány hluboko v horách nad Rudým mořem?

Nejlepší odpověď
annas

Kláštery sv. Antonína a sv. Pavla jsou nejstarší křesťanské kláštery v Egyptě schovány hluboko v horách nad Rudým mořem. Prameny ve skalách jim dávají život. V obou je ještě zachován rituál ze 4. století, kdy byly založeny. Klášter sv. Antonína byl založen r. 356 bezprostředně po smrti svého patrona. Dnes je to soběstačná vesnička se zahradami, mlýnem, pekárnou a pěti kostely, ve kterých najdeme vzácné fresky a ikony. Cenná je i zdejší knihovna se svými sedmnácti tisíci rukopisy.

Zdroj: http://www.egyp­t.cz/node/246