zalesaka

Jak se jmenuje zvukový efekt zpomalení pásky, používaný při nějakém náhlém zvratu ve filmu? Díky

Odpovědi
Lamalam

Jak se tomu říká ve filmu nevím, ale v hudbě se efekt zpomalení a zrychlení nahrávky nazývá vibrato.

Kepler

Vibrato je nesmysl, je to pokyn pro hudebníka, jak zahrát tón. Nerozumím pojmu zvukový efekt zpomalení pásky. Zpomalit jde jen pohyb, pak by se tomu dalo říkat třeba časové lupa.

zalesaka

Mám na mysli toto: Probíhá děj, hraje hudba, něco se pokazí a zazní zvuk náhlého zpomalení nebo pokrčení kazetové pásky.

Lamalam

Nesmysl? Viděls někdy kytarové kombo???