taxio

jak se jmenuje věda která …?

skoumá přírodní katastrofy (tornáda,vychři­ce,bouřky…)?

Nejlepší odpověď
baghira

Záleží na tom, jaké katastrofy.
Geofyzika, geologie, meteorologie, ekologie…

Další odpovědi
hanulka11

vše to spadá asi do ekologie -možná seismická ekologie i když jevy počasí …meteorologie

to mě tak nyní napadlo -jistě se najde odborník na slovo vzatý

Terryle

Napadá mě seismologie – zaměřená na zemětřesení nebo vulkanologie – sopečné erupce. Vichřice, tornáda, bouřky a tyhle legrácky spadají myslím pod meteorologii.

arygnoc

katastrofizmus

  • teória o utváraní zemského povrchu, zmenách vo flóre a faune Zeme vplyvom náhlych alebo opakujúcich sa katastrof.
  • veda o utváraní zemského povrchu, zmenách vo flóre a faune Zeme vplyvom náhlych alebo opakujúcich sa katastrof.