Daniel16

Jak se jmenuje vakcína proti černému kašli? Je to Adacel Polio? Očkuje se společně s tetanem a záškrtu?

Je mi 12 let. Narozeniny jsem oslavil 16. března 2013. Je možné, že jsem byl 26. 5. 2011 očkován proti černému kašli?

Odpovědi
arygnoc

Adacel Polio je vakcína proti záškrtu, tetanu, dávivému kašľu (čierny kašeľ) a detskej obrne (multivakcína).
je to posiľňovacia očkovacia látka používaná v rámci špecifického liečebného programu a preto je jej podávanie monitorované – výskyt nežiadúcich účinkov je asi u 0,1% prípadov (1 z 1.000, ale údaje nie sú presné).
Podanie výhradne na doporučenie lekára (teda nie bežne).

Pokiaľ viem, táto vakcína nie je registrovaná (tj. nehradí ju poisťovňa, resp. od roku 2011 je na zozname používaných vakcín).
Aplikuje sa po 10 – 11 roku dieťaťa.