Beny

Jak se jmenuje úplně první základní kámen v Národním Divadle ?

Vím že jich je tam více, ale který byl úplně jako první?
Doplňuji:
PRVNÍ POLOŽENÝ…
MAJÍ „JMÉNA“ ( JE TAM NAPSÁNO ODKUD JSOU )

Odpovědi
Hamon

Nevím o tom, že mají jména. Ale tady si můžeš počíst: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C3%A1rod­n%C3%AD_divadlo#Z­.C3.A1kladn.C3­.AD_k.C3.A1men

Je otázka, co je první: první který byl vybrán? První který dorazil? První položený?
Doplňuji:
První vybraný měl být z Řípu a podle některých pramenů z Řípu i první dorazil (podle wiki ne). Dá se předpokládat (ale nedohledal jsem to), že z Řípu byl i první položený, ale při slavnostním pokládání se pokládalo víc kamenů najednou.

Lamalam

Měl by to být Blaník.