štamgast

Jak se jmenuje tohle zařízení?

My tomu říkáme rušička ale potřebuji vědět odbornější název. http://img52.i­mageshack.us/im­g52/6610/p1020078x­.jpg
Doplňuji:
Mám to na ovladači Xbox a kabelu k PC.

Odpovědi
tom004

Nevím proč zrovna rušička,ale ono také záleží na tom,k čemu ten kabel slouží. Zrovna tak dobře to může být odrušovací člen,zesilovač signálu,atd.,atd. A ta rušička se mi zdá nejméně pravděpodobná možnost.
Doplňuji:
To není o moc víc info. U klasických napájecích kabelů to je odrušovací člen,u sdělova­cích,filtrační. U těch ostatních je to podle druhu užití.

Wang

Podle mne je to feritový váleček (feritové jádro – feritový filtr – feritový toroid), kterým je kabel protažen tak, aby bránil vzniku vysoko-frekvnčního rušení po kabelu. Slouží pro potlačení rušivých interferencí na kabelu (funguje s kabelem podobně jako toroidní cívka).