Jak se jmenuje to zařízení, které při výpadku elektřiny na nějakou dobu dokáže nabíjet elektřinou počítač atd?

Máte s nějakým zkušenost?

Nejlepší odpověď
Tw!st

Máš na mysli záložní zdroj UPS?

Další odpovědi
Radius

Ano, takový zdroj jsme měli v práci, napájel velký počítač co všechno řídil. Jinak tady ve městě vypínají proud tak 1× do roka, máme tady elektrárnu a ještě 2 větrníky (větrnou elektrárnu), když má být výpadek proudu, dají nám to předem do schránky i s datem a časem výpadku. Poslední výpadek proudu byl nedávno dopoledne, což mi nevadilo (asi na 2 hodiny).

Jinak UPS je správný výraz, používá se.

Edison

Česky se tomu správně říká zdroj nepřetržitého napájení. A má to svůj důvod: On totiž není zdroj jako zdroj. Některá zařízení mohou být náchylná na sebekratší výpadky, byť v řádech zlomků sdekund. Zdroj nepřetržitého napájení nejen že naskočí, ale hlavně naskočí tak, aby překlenul i sebekratší (teoreticky, v praxi se píše jak moc napětí na výstupu poklesne při určitých délkách výpadku napájení na vstupu) výpadky. V zásadě pak jsou důležité nějaké parametry: 1. Obsluhovaný příkon. 2. Jak dlouhý, případně hluboký, musí být výpadek, aby naskočila záloha. 3. Jakým poklesem se to projeví na výstupu. 4. maximální doba záložního provozu při jmenovitém výkonu. Další nezanedbatelný parametr jsou překmity napětí v přechodových stavech.
To vše pak určuje kvalitu takových UPS.