vlk samotař

Jak se jmenuje tento nástroj:http://letecka­posta.cz/534018962

Doplňuji:
http://letecka­posta.cz/534018962

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě to bude autoharfa, protože nástroj má jen struny na akordy, zatímco citera má ještě další struny na melodii.

Další odpovědi
cochee

To by mohlo být něco na způsob citery. Moje babka na ni uměla hrát, což jsem čuměl, když jsem se to dověděl. Něco mi ale na ní chybí, navíc je to evidentně amatérský výrobek. Vygoogli si obrázky citery, ať víš jak má vypadat „pravá“ 🙂

Děda Louda

Jedná se patrně o Scheitholt, nástroj příbuzný harfě, předchůdce pozdější citery, jež byla později opatřena též hmatníkem pro akordický doprovod melodie vydrnkávané na volných strunách.

vlk samotař

cochee – mám to už dlouho našel jsem to při bourání staré stodoly. Je to asi ta citera. Nevypadá to,že by na ní něco chybělo.

cochee

Nene, chybí. Všimni si, že citery mají na sobě část, vypadající jako kousek hmatníku kytary. Ta autoharfa, navrhovaná annas, má zase jakési klávesy či co, u některých to vypadá jako knoflíky na heligónce. A Scheitholt Dědy Loudy je zase podlouhlý, vypadá jako ztloustlý krk houslí nebo kytary. Fakt nevím.