Barčaaa

Jak se jmenuje ten, kdo navrhne reklamu?

Můžu se zeptat, jak se jmenuje ten, kdo vytváří reklamy? Jakoby ten, kdo je navrhne, vymyslí. Nevytváří, ale navrhne prostě. Je to režisér? nebo ne?
Doplňuji:
Jo a myslím tím reklamy v televizi:D ted mi došlo že jsou ještě reklamy na autech, bilbordech atd…

Nejlepší odpověď
anonym

Není to režisér. Režisér režíruje případný audio či video spot.
Ten, kdo navrhuje je buďto textař (copywriter) a nebo grafik (obecně se obě profese nazývají kreativec), nejčastěji na návrhu textař s grafikem spolupracují.
Doplňuji:
I „reklama v televizi“ je v první fázi tvořena několika obrázky grafika (něčím, jako obrazovým scénářem) a texty, klip se natáčí až po schválení návrhu.

Další odpovědi
anonym

Návrhář (grafik, textař) komerční, plakátový, internetový, reklamní, propagační …