PepasAvalonu

Jak se jmenuje tato aplikace?

Možná jich je víc, nevím, ale už jsem se s tím setkal víckrát.
Jde o aplikaci, která převede vyfocený text do skutečného textu, do textového editoru (nebo spíš asi procesoru, možná do obojího). Tzn., např. z mobilu vyfotím nějaký text a ta aplikace mi z té fotky udělá skutečný text, který můžu dále upravovat.
I když jsem si všiml, že ty aplikace to často převádí špatně – bez odstavců, někdy bez mezer, bez některé diakritiky, interpunkce a s chybami.

Odpovědi
Justin1

To by mohlo být něco jako OCR (optical character recognition).

mosoj

OCR

aliendrone

Jedná se o tzv. OCR programy (Optical Character Recognition), Jsou jich mraky,

https://lightpdf­.com/cz/bezplat­ny-ocr-software.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

PepasAvalonu

Není to OCR.

aliendrone

PepasAvalonu>>> JSOU to OCR programy, tedy podle toho, co píšeš, že dělají. ;) :)

PepasAvalonu

Já ti nevím, možná. Ale fungovalo to vcelku jednoduše. Jen vyfotíš a naharaješ přes tu aplikaci (myslím, že aplikaci) a ona to hned převedla na text. Nebo so to dokonce možná fotilo přímo přes tu aplikaci.
Ale taky asi jo. Jsou to ony. Díky za odkaz.
Nějaké zkušenosti s nimi? Který je např. nejlepší (z těch, co konvertují grafické soubory na textové)? Hlavně, co nedělá tolik chyb.

PepasAvalonu

*tak