dust8

Jak se jmenuje štípačka na simkarty, když se z největší tvoří menší? Kolik asi stojí? Lze ji udělat i svépomocí?

Nejlepší odpověď
marci1

Kleště na SIM karty:
https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=kle%C5%A1t%C4%9B+s­im&min=&max=&o=3

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no nevim, ale nový simky už drahnou dobu jsou 3v1 a starou ti za novou se stejným číslem zdarma vymění operátor (vyzkoušeno), tak proč dávat 150,– za kleště ???

Arne1

Příliš velká práce a možnost zničení SIM. Ty starší by to nemusely přežít a ty novější mají průseky na vyloupnutí menší verze. Lepší je si u operátora vyzvednout novou – bez problémů a zdarma.

anonym

Být tebou raději si vyzvednu verzi s připravenými průseky u operátora a jednoduše si z velké menší simku vyloupnu. Je to jistější. U té nejmenší verze sim karty (velikost NANO) bys totiž kleštěmi musel opatrně štípnout až do samotného konektoru, což může ale taky nemusí dopadnout dobře.

Fotografie velikostí standard, micro a nano https://goobjo­og.com/english/wp-content/upload­s/2019/04/sim-card-cutter-rescues-old-oversize.jpg

Na fotografii je dobře vidět, že u nano verze je uříznutý kus konektoru a ten je tím lehce zdeformovaný, ve slotu pak taková karta může svou nerovnou hranou zaseknout a slot pak s kartou už ani nemusíš být schopen otevřít, což by bylo jistě velmi nemilé.

Edison

A dá se to ostříhat nůžklami. Jen to chce trochu šikovnosti a vědět, co dělat.