Mary_luis

Jak se jmenuje Step v ČR (travinatá oblast)?

Nejlepší odpověď
arygnoc

step.

step, -i ž. (mn. 1., 4. -i, 3. -ím, 6. -ích, 7. -mi) rovinatá n. mírně zvlněná krajina bez dostatečné pravidelné vláhy, porostlá trávou a nízkými rostlinami: široká, vyprahlá s.; synové ukrajinských stepí; maďarská s. pusta; přen. pustá žití s. (Vrchl.); bot. vegetační formace suchých území tvořená převážně travami a nižšími bylinami, bez dřevin, v létě téměř usychající: černomořská s.; kavylová s.; hadcová s.

zdroj: http://ssjc.uj­c.cas.cz/sear­ch.php?heslo=step&sti=­87592&where=hes­la&hsubstr=no

;-Q
Doplňuji:
stepí, ako oblastí, v čr nie je mnoho:

Mohelenská hadcová step
Pouzdřanská step Kolby
časti CHKO Český kras
časti CHKO Křivoklátsko
skalnaté údolí Vltavy
Rané (Lounsko)
travnaté porosty v CHKO Pálava
travnaté porosty v NP Podyjí
južné svahy kopcov lounské časti Českého středohoří
niektoré náväzné plochy na Žatecku

a

niektoré ďalšie lokality nazývané „špidláky" alebo „suchobrdky".

;-Q

Další odpovědi
ten který je

Tady v ČR se nachází Mohelenská hadcová step v blízkosti obce Mohelno.Byl jsem tam na dovolené a bylo tam krásně.
http://www.na­sepriroda.eu/ti­py_hadcova_step­.htm