Jak se jmenuje služba mobilního tel. operátora nahrazující identifikaci volajícího namísto čísla textem? (Viz doplnění)

Jak se jmenuje služba mobilního tel. operátora, která umožní volanému identifikovat volajícího jeho jménem, aniž by volaný musel mít volající číslo ve svém seznamu kontaktů?

Kteří operátoři ji poskytují, za jakých podmínek a týká se i volání nebo jenom SMS?

Příklad: firma XYZ vám pošle SMSku, že ověřovací kód k přihlášení je 2245, a aniž bych je vůbec kdy přidával do svého seznamu kontaktů, přesto mi telefon zobrazí, že se jedná o firmu XYZ, s.r.o. a ta je odesilatelem zprávy namísto aby prezentoval číslo odesilatele (které pro změnu zjistit u takové zprávy nelze, takže mu ani nelze odpovídat či volat zpět). Tolik jen pro upřesnění obvyklé funkce, pomůže samozřejmě odkaz do ceníku stejně jako jen nápověda, pod jakým názvem tuto službu u operátora hledat. Intuitivně mne napadá termín „nečíselné síťové ID volajícího“, ale tak to zjevně pojmenováno není 🙂

Odpovědi
anonym

Ahoj ge0rge, s největší pravděpodobností to bude asi tohle například u O2: https://www.o2­.cz/osobni/sluz­by-podle-abecedy/80593-_1.html