annas

Jak se jmenuje skladba, kdo je jejím autorem a interpretem?

„Stál krámek v naší ulici, v něm párky, buřty s hořčicí a bonbóny a sýr a sladký mák, tam chodíval jsem potají, tak jak to kluci dělají…“

Ve které skupině dnešní jubilant vystupoval? Znáte některou jeho další skladbu?

Nejlepší odpověď
anonym

Michal Tučný:Snídaně v rávě,Báječná ženská,Všichni jsou už v Mexiku!http://ww­w.youtube.com/wat­ch?v=md9JxeVTvRY

Další odpovědi
hanjimka

Michal Tučný,skladba je prodavač a skupina Tučňáci.A další písničky:tam u nebeských bran,Všichni jsou už v Mexiku…
Narodil se 11.1 1947,zemřel 10.3.1995

vagra

Michal Tučný-Prodavač-skupina Fešáci

  • Poslední kovboj, Snídaně v trávě, Blues Folsomské věznice, Vlak v 0,5, Báječná ženská a spousta dalších

Zpíval ve skupinách-Fešáci,Ranger­s,Tučňáci,Gre­enhorns

hanulka11

Skladba se jmenuje… Prodavač
Michal Tučný (11. ledna 1947 v Praze 7 – 10. března 1995 v Praze) byl český zpěvák, jedna z legend české country music (často byl označován za jejího krále)[6][7][8]­[9][10]. Byl vyučený prodavačem (sám se o tom v několika písních zmiňuje). Maturitní zkoušky složil v roce 1965 na obchodní škole. V dětství hrával na klavír. Příčinou smrti byla údajně rakovina tlustého střeva[zdroj?], ale také se uvádí selhání srdce.[zdroj?]. Pohřben je v Hošticích u Volyně, kde je i náměstí Michala Tučného. Jeho hrob zdobí kámen v podobě klobouku, na kterém stále hoří svíčky

skupiny Tučňáci
Grenhorns, Fešáci

já tajně cvičím, snídaně v trávě , ......