EliškaG

jak se jmenuje škeble

Jak se jmenují škeble, které se jí syrové. Jen se rozloupnou, pokapou citrónem a sní se. Jedeme v létě na jih Itálie a ráda bych to ochutnala tak abych věděla jak se to jmenuje a zda se to dá běžně koupit dík Pokud stím máte nějé zkušenosti tak to přivítám.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak to pozor, škledle se jedí vařené, akorátže při správné přípravě se vaří zaživa – jedná se mušle, slávky, ústřice nebo srdcovky. Ale řekla bych, že máš na mysli ústřice.

„Dávejte si pozor, aby byly servírované mušle otevřené, to je totiž známka toho, že se vařily za živa a tak je to správně. Mušle, které se samy zavírají, byly vařeny už mrtvé, před samotným vařením byly násilně otevřeny.“

Zdroj: http://www.jen­zeny.cz/recep­ty/vse-o-morskych-plodech-948.html

Další odpovědi
badisko

kdyz to nezkusis onic neprijdes..chutna to hrozne pokud si je nedas v restauraci pripravene vyloupane pomlete s cesnekem…:D konzistenci to pripomina slanej mazlavej hrib..bezne se daji koupit chlazene na pulte z rybynou v tescu nebo jinak ze slavek je vyborna polevka …ale pozor na slavky pokud si je budes nekdy sama zbirat nohou byt i jedovate …filtruji vodu a zivi se rasama ktere jsou pro cloveka jedovate …(neni to celorocne az na par mist )..jinak daji se jist ..slavky ..srdcovky ..ustrice ..a prilipky …
Doplňuji:
jo a ma pach a jemnou chut rybyny..

Drap

Myslíš ustřice ?

cochee

Živé resp. syrové se jedí ústřice. Pak je ještě jeden velmi známý druh, slávka, ty se jedí tepelně upravované. Ústřice se italsky řekne ostrica.

mosoj

Takto se jedí ústřice. Rozloupnou se a vysrknou do sebe. Dobrou chuť! Vypadá a chutná to jako nudle z nosu. Doporučuji v žádném případě to neprohlížet. Šup do sebe.