bazuka

Jak se jmenuje román a jeho autor : Pojednává o Bočkajově povstání v tehdejších Uhrách.

Hlavní postava : Rytmistr Jan Sedlnický z Choltic. Protivník Bočkaje : Rakouský gen. Basta. Krásný popis středověkých bitev.

Nejlepší odpověď
annas

Měly by to být: Opuštěná země. 3. (část trilogie) Proti nim /. Antonín Kolek.
Tato část na navazuje na: Před bouří – Povstání, 3. část trilogie Proti nim.
Historický román, jehož námětem je povstání uherského magnáta Štefana Bočkaje. Vystupuje v něm Jan Sedlnický.

Jen kusé informace z katalgogu knihovny.

http://webcache­.googleusercon­tent.co/search?q=cache:y­K6ZoK4jsoMJ:www­.knih-cheb.cz/opacsql2_0/zaz­nam.php%3Fdeta­il_num%3D35652%26ver­s%3D1+&cd=5&hl=cs&ct=clnk&
gl=cz

V Kožíkově románu vstupují jiné postavy.

T

Další odpovědi
hanulka11

mohl by to být od Františka Kožíka -Příběh o hejtmanu Šarovcovi