Avatar uživatele
kyselina 5

Jak se jmenuje přístroj na placení kartou v obchodě? A jak to do obchodu můžu zavést?

Myslím takovou tu krabičku, do které strkáte kartu při placení a naťukáte tam pin. (nebo pípnete – když máte bezkontaktní kartu)

Jde mi o to, že bych ji ráda zavedla do obchodu. Hodně lidí u nás chce platit kartou a my je musíme poslat k bankomatu a kolikrát se už nevrátí.

Mám se obrátit na nějakou firmu či na svoji banku se zavedením oné kouzelné krabičky? Stačil by mi název, jak se to jmenuje – pak už si o tom něco na netu najdu. Ptala jsem se prodavaček, jak se to jmenuje a nevěděla žádná.

Dík

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, IT před 3543 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jmenuje se to terminál – a o zavedení požádej ´svou´ banku.
Ale počítej s tím, že pro tebe (obchodníka) nepůjde o levný způsob platby, předem si spočítej, zda ´uneseš´ paušál za připojení netu, terminál a 2–7 % z každé platby (podle dohody s bankou).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Rozšířím na „platební terminál“ 😉
Zeptej se své banky, příp. můžeš zkusit i další společnosti. Uvidíš jaká bude nabídka. Samozřejmě to něco bude stát, ale také nemusíš kývnout na první nabídku, kterou dostaneš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Platební terminál a služba, kterou poskytuje banka se jmenuje akceptace platebních karet neboli acquiring. Není to levné, začal bych u své banky, pokud se ti budou zdát podmínky vydřidušské můžeš přejít jinam. Jen ještě doplňuji, že existují i přenosné terminály např. do restaurací, kde s tím číšník přijde za klientem až ke stolu …
Doplňuji:
Doplňuji odkaz na článek na wiki, kde jsou základní info:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ak­ceptace_plateb­n%C3%ADch_karet

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Odpovím v podstatě stejně.

U nás to bylo tak, že jsme kontaktovali našeho obchodníka v naší bance a ten nám dal první nabídku. Doporučuji smlouvat, protože i o poplatcích (provizích), které se platí za každou platbu kartou, se dá smlouvat hned na začátku. Bezkontaktní terminály banky dávají dnes automaticky, je ale dobré to připomenout.

Poplatky spojené s terminálem jsou:

  • terminál musí být připojený on-line do Internetu (pokud máte Internet zaveden, tak stačí router nebo switch – obvykle je přítomen)
  • měsíční paušál za terminál či službu se obvykle neplatí a pokud ano, tak jen u velkých obchodníků
  • platí se za každou transakci, a to podle typu karty platícího zákazníka a podle schopnosti obchodníka si usmlouvat slevu. Procenta jsou od 1 do 7 z výše platby. Poplatek si banka automaticky strhne, a tak Vám na účet dorazí již snížená částka.
  • poplatky za položky na bankovním účtu – máte-li „starou“ banku, která tyto poplatky účtuje, přemýšlejte o změně, protože jinak zbankrotujete na tomto poplatku. Nezapomeňte, že zákazníci platí v průměru kolem 150 Kč na jeden nákup. Po sečtení všech poplatků se klidně dostanete na 10 % z útraty zákazníka, které necháte bance.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek