kyselina 5

Jak se jmenuje přístroj na placení kartou v obchodě? A jak to do obchodu můžu zavést?

Myslím takovou tu krabičku, do které strkáte kartu při placení a naťukáte tam pin. (nebo pípnete – když máte bezkontaktní kartu)

Jde mi o to, že bych ji ráda zavedla do obchodu. Hodně lidí u nás chce platit kartou a my je musíme poslat k bankomatu a kolikrát se už nevrátí.

Mám se obrátit na nějakou firmu či na svoji banku se zavedením oné kouzelné krabičky? Stačil by mi název, jak se to jmenuje – pak už si o tom něco na netu najdu. Ptala jsem se prodavaček, jak se to jmenuje a nevěděla žádná.

Dík

Nejlepší odpověď
anonym

Jmenuje se to terminál – a o zavedení požádej ´svou´ banku.
Ale počítej s tím, že pro tebe (obchodníka) nepůjde o levný způsob platby, předem si spočítej, zda ´uneseš´ paušál za připojení netu, terminál a 2–7 % z každé platby (podle dohody s bankou).

Další odpovědi
Dochy

Rozšířím na „platební terminál“ 😉
Zeptej se své banky, příp. můžeš zkusit i další společnosti. Uvidíš jaká bude nabídka. Samozřejmě to něco bude stát, ale také nemusíš kývnout na první nabídku, kterou dostaneš.

Pepa25

Platební terminál a služba, kterou poskytuje banka se jmenuje akceptace platebních karet neboli acquiring. Není to levné, začal bych u své banky, pokud se ti budou zdát podmínky vydřidušské můžeš přejít jinam. Jen ještě doplňuji, že existují i přenosné terminály např. do restaurací, kde s tím číšník přijde za klientem až ke stolu …
Doplňuji:
Doplňuji odkaz na článek na wiki, kde jsou základní info:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ak­ceptace_plateb­n%C3%ADch_karet

McArthur

Odpovím v podstatě stejně.

U nás to bylo tak, že jsme kontaktovali našeho obchodníka v naší bance a ten nám dal první nabídku. Doporučuji smlouvat, protože i o poplatcích (provizích), které se platí za každou platbu kartou, se dá smlouvat hned na začátku. Bezkontaktní terminály banky dávají dnes automaticky, je ale dobré to připomenout.

Poplatky spojené s terminálem jsou:

  • terminál musí být připojený on-line do Internetu (pokud máte Internet zaveden, tak stačí router nebo switch – obvykle je přítomen)
  • měsíční paušál za terminál či službu se obvykle neplatí a pokud ano, tak jen u velkých obchodníků
  • platí se za každou transakci, a to podle typu karty platícího zákazníka a podle schopnosti obchodníka si usmlouvat slevu. Procenta jsou od 1 do 7 z výše platby. Poplatek si banka automaticky strhne, a tak Vám na účet dorazí již snížená částka.
  • poplatky za položky na bankovním účtu – máte-li „starou“ banku, která tyto poplatky účtuje, přemýšlejte o změně, protože jinak zbankrotujete na tomto poplatku. Nezapomeňte, že zákazníci platí v průměru kolem 150 Kč na jeden nákup. Po sečtení všech poplatků se klidně dostanete na 10 % z útraty zákazníka, které necháte bance.