Toruk

Jak se jmenuje přejmenovaná ulice, dříve Leninova, Hodonín?

Jak se jmenuje přejmenovaná ulice, dříve Leninova, Hodonín? Díky

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:

Mezi nejznámější ulice v Hodoníně a Břeclavi před dvaceti lety patřila Leninova ulice. Po revoluci se ale obě města zhlédla v odkazu prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka a „Leninky“ přejmenovala. Vazba Hodonína k Masarykovi je navíc logická. První československý prezident se tam před sto padesáti devíti lety narodil.

Zdroj: http://www.sed­micka.cz/hodo­nin-breclav/clanek?id=67764

Další odpovědi
elektrikář

Dá se jí také říkat třída politických omylů
možná že by bylo zajímavé zjistit jak se nazývala před válkou a za Německé okupace.