novaky

Jak se jmenuje parametr, kterým neziskovka dokládá účinné předání prostředků?

např. červený kříž/půlměsíc má tento parametr dost pochroumaný, protože zásoby přepravuje leteckým cargem, na místě konfliktu si musí najmout ochranku, přibrat zdravotníky… Tady má nízké hodnocení důvod, ale jsou „neziskové spolky“, které toto vzaly jako standard, ač žijí v klidné zóně.
Jméno parametru? … odrazím tak vtěrné prodavače bohulibých slůňátek na pěší zóně a zbyde mi víc na skutečnou pomoc

Odpovědi
Pepa25

V ČR může jít z hrubého výtěžku sbírky max. 5% na režii (§23 zákona o sbírkách). Nepochybuji o tom, že to organizátoři dodržují. Navíc tito prodejci určitě nejsou nákladní.
Pokud někomu nechceš přispět, tak to řekni na rovinu. Důvodem může být, že na bohulibé účely přispíváš s rozmyslem, po prozkoumání projektu a nemůžeš se rozhodnout během pár sekund někde na cestě …