KubikS7

Jak se jmenuje nový druh hada,který byl objeven v Tanzánii?

Nejlepší odpověď
hanulka11

nový druh zmije
Na jihu Tanzanie byl při nedávném biologickém průzkumu objeven nový druh hada. Oblast ve které byl had nalezen nebude zveřejněna, protože by se tak pytláci mohli dozvědět, kde toto vzácné zvíře hledat. Nový druh byl pojmenován po dceře jednoho z výzkumníků – Matildy Horned Viper (Atheris matildae). Český název není ještě znám.

Had je cca 60 cm dlouhý s malými růžky nad očima. Jasně zbarvený had je podobný Usambara Bush Viper (Atheris ceratophora), ale nový druh je podstatně větší. Habitat této zmije se odhaduje pouze na několik čtverečních kilometrů. Tato oblast se podle autorů studie díky těžbě dřevěného uhlí dále zmenšuje…
http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/255958-v-tanzanii-objevili-novy-druh-hada-ma-rohy.html