kajka.rez.

Jak se jmenuje nejstarší kamenný most v Praze?

Nevím jak se nazývá nejstarší kamenný most v Praze.

Nejlepší odpověď
Luss

Karlův most. Jeho předchůdce byl Juditin most. Jinak je to druhý nejstarší v ČR. Ten nejstarší kamenný most v ČR je v Písku.

Doplňuji: pokud jde dochovaný. Jinak je to jak píše Panenka Juditin most, který stál v podstatě téměř na stejném místě jako dnes Karlův.

Další odpovědi
panenka

byl to juditín most více zde v odkaze

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ju­ditin_most

HerbiG

Juditin most

Jahoda

Je to Juditin most. Dnes se jmenuje Karlův most

mojitek

nejstarsi je Juditin most.Karluv nestoji primo na nem,ale kousicek vedle

nikolkap

Je to Juditin most.