Miroslavst

Jak se jmenuje název vědního oboru a čím se zabývá tento obor?

Název tohoto vědního oboru se objevil teprve ve 4. století n. l. ve spisech byzantských autorů. Jeho prapůvod však není dobře vysvětlen. Obvykle bývá s odvoláním na alexandrijského encyklopedického autora Zosima Panopolidského (4. století n. l.) odvozován od názvu jakési bájné knihy Χήμευ (Chémey), která popisovala návod na zpracování kovů a byla prý božského původu.
Doplňuji:
metalurgie to není.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já si tipnu bude to chemie
Doplňuji:
Chémey-chemie to se mi nabídlo

Další odpovědi
Děda Louda

Tipnu: metalurgie.