icedee

Jak se jmenuje materiál (hnědé kuličky), který se používá do květináčů a nahrazuje tak hlínu?

Nejlepší odpověď
dubraro

Hydrosubstrát nebo Keramzit.

Další odpovědi
elkon

Hlínu nic nenahrazuje, v květináči je zemina, případně hnědý je Keramzit. Hlína je v cihelně, to učí už ve škole malé děti.

nyjono

Pravděpodobně myslíš keramzit.
Ale ten hlínu nenahrazuje. Je vhodný pro hydroponické pěstování nebo jako drenáž na dno květináče.

cochee

elkon: pojem hlína je podmnožinou pojmu zemina a rozhodně se neomezuje jen na materiál, ze kterého se pálí cihla. Takže v květináči může být hlína, ale také jiný typ zeminy. (To teďka odbočuju od keramzitu, na který se evidentně tazatel/-ka ptá.)