Dan007

Jak se jmenuje listina (smlouva),když se sepisuje role do komparzu nebo obecně herecká role do něčeho.Je na to šablona?

Potřebuji s někým uzavřít dohodu o provedení herecké role ( komparzu ) na jeden natáčecí den a potřebuji to mít nějak doložené. Existuje pro toto nějaký typ smlouvy? Je na to nějaká šablona? Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
led

Môže to byť dohoda o vykonaní práce, dohoda o dielo,
Je dôležité aby tam bolo meno komparzistu aj so zíkladnými údajmi a základné údaje o zamestnávateľovi – odberateľovi práce, o druh a čas výkonu práce a akú finančnú odmenu za to komparzista dostane v zmysle… atď
na dohode musia byť podpisy zamestnávateľa a podpis komparzistu.
 – ivzez vám môže dať presný názov v zmysle zákonov a prepisov ČR.

Další odpovědi
dubraro

Herecká smlouva, komparzní smlouva apod.
Komparzisté na začátku spolupráce podepisují a uzavírají nějakou formu smlouvy vůči komparzní agentuře, popř. i produkční firmě daného díla. Smlouva je specifická pro každé audiovizuální dílo, většinou ale obsahuje práva a povinnosti obou stran – agentura má povinnost vyplatit komparzistovi peněžní odměnu, komparzista je za to povinen plně spolupracovat se štábem, plnit pokyny pověřených osob, dostavovat se včas na natáčení, nebýt „pod vlivem“, často se zavazuje i být k dispozici pro potřeby natáčení vlivem změny natáčecího plánu, ale i např. být k dispozici v určitém časovém rozsahu po dobu natáčení, nebrat jiné komparzy, které by znemožnily natáčení na tomto projektu, nezměnit výrazně svůj vzhled (např. ostříháním vlasů) apod., nevynášet informace z natáčení či pořizovat fotografie na setu. Ve smlouvě pak explicitně souhlasí s využitím natočeného materiálu jeho osoby pro potřeby prezentace výsledného díla nebo jeho propagace.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Komparz