jiriii

jak se jmenuje knížka?

Kdysi před 25 lety jsem četl knížku o malém chlapci jediný co vím že se pohyboval snad u babičky v Chlumci nad Cidlinou nevíte jak se mohla jmenovat? Bohužel nic víc nevím. Děkuji klumprt, to je ona. Diky

Nejlepší odpověď
klumprt

Mně to připadalo hodně povědomé z toho dotazu. Vzpomněl jsem si na knihy Bohumila Říhy o Vítkovi: Jak jel Vítek do Prahy, Vítek je zase doma, Vítek na výletě.
Knížky dávno nemám, ale z toho co jsem googloval, tak jsem babičku v Chlumci na Cidlinou nenašel. Ovšem Vítek pocházel prý z Libice nad Cidlinou. Ta Cidlina tam prostě je a ta mi uvízla v paměti 🙂

důkaz viz odkaz: http://tlampat­ch.blog.cz/1104