mirek404

Jak se jmenuje kabinová lanová dráha z Janských Lázní na Černou hor?

Nejlepší odpověď
rynek878

V roce 2006 byla v Janských Lázních uvedena do provozu nová 8-mi místná kabinová lanová dráha na Černou horu, s názvem „ČERNOHORSKÝ EXPRESS“. Její výstavba trvala necelé 4 měsíce, výrobcem technologie je rakouská firma Doppelmayr. Jedná se historicky třetí kabinovou lanovou dráha z Janských Lázní na Černou horu.

V letním období mohou návštěvníci Černé hory využít služby „Černohorského BUSU“. Jedná se o spojení přepravy kabinovou lanovou dráhou a autobusu z Pece pod Sněžkou přes Horní Maršov do Janských Lázní a zpět.

http://www.lanovka-cerna-hora.cz/popis/

Další odpovědi
hanulka11

Myslíte Černohorský expres?