JájsemRaibek

Jak se jmenuje gumová úchytka?

Hledám jestli se dá někde koupit taková gumová úchytka, jenže pokud neznám název, blbě se to hledá.
Používá se třeba u starých aut na uchycení deklu motoru. Je to gumový pásek uchycený na jedné straně, který je zakončený gumovou kuličkou, která se po natažení gumového pásku zahákne do úchytu na druhé straně.
Neznáte název onoho uzávěru?

Nejlepší odpověď
gecco

Třeba toto? – http://www.kar­danka.cz/stro­je/traktorove-nahradni-dily/zajisteni-kapoty/ ?
Jmenuje se to „zajištění kapoty“…
😉

Další odpovědi
isteron

Na kryte motorového priestoru, kapote motora, sotva bude guma, tam sa tá kapota zohrieva od motora za chodu. To by guma nevydržala.
Ale ja som mal na Daewoo Tico gumové pásy na zadnom kryte kufra, a tie pásy zdvíhali kryt kufra zároveň so zadnými dverami. Pri odobratí krytu sa dali tie pásy odpojiť a kryt vybrať.