MonkeyKing

Jak se jmenuje filosof, který si jako malý zapamatoval celou knihu?

Profesor nám jednou vyprávěl o filosofovi (Aristoteles?), který jako malý si zapamatoval celý text nějaké knihy a jako dospělý ho přeložil.

Nejlepší odpověď
annas

Mohl by to být Avicenna., středověký filozof, lékař a hudebník.

Četl většinu významných antických děl. Věnoval se však hlavně studiu medicíny, teoreticky vycházel z Hippokrata, Aristotela a Galéna.

Byl velmi pilný a podle svého vlastního životopisu již jako desetiletý znal zpaměti korán i řadu dalších knih.

https://www.da­tabazeknih.cz/zi­votopis/ibn-sina-8759

Další odpovědi
magorvkleci

imám Mohamed al-Buchárí (810–870)