ledo

Jak se jmenuje film(nebo kdo v něm hrál),kde muž vytvoří dokonalou repliku Da Vinciho ztraceného obrazu Starý muž.

Hledám film, kde se muž pokusí o dokonalou repliku Da Vinciho ztraceného obrazu (Starý muž, nebo Stařec nebo tak nějak) a pak s dostane až před soud, kde se snaží všechny přesvědčit, že jde o repliku, ale obraz je tak dokonalí, že mu nikdo nevěří a obraz je uznán za da Vinciho dílo.Ta otázka už tu byla. Snad si někdo vzpomněl. Nebo aspoň kdo v tom hrál?

Nejlepší odpověď
annas

Něco podobného je u Turinského plátna. Byl natočený film Turinské plátno. Neviděla jsem, takže nevím. Jen si vzpomínám, když se o tomto plátně začalo psát.

Italský expert Luciano Buso tvrdí, že takzvané turínské plátno, do něhož byl údajně po smrti zavinut Ježíš Kristus a které je jednou z nejuctívanějších křesťanských relikvií, je dílo proslulého italského předrenesančního umělce Giotta. Že jeho autorem není Leonardo da Vinci, jak se předpokládalo.

Někteří dokonce tvrdí, že tvář z plátna je přímo Da Vinciho podobizna. Tu měl Leonardo vytvořit za použití camery obscury, tedy na principu dírkové komory – jen místo malířova papíru pro obkreslení dírkou dopadajícího světla použil předchůdce filmového negativu: plátno napuštěné síranem stříbrným, který zčerná po dopadu paprsků. ‘Když se podíváte na plátno, bude vám připadat jako otisk lidské bytosti na negativu. Proč? Protože plátno opravdu bylo negativem,' tvrdí vědec Nicholas Allen.

http://www.wine-food-travel.com/tra­vel/cesta-za-tajemstvim-turinskeho-platna

http://kultura­.idnes.cz/turin­ske-platno-je-pry-umele-vytvorene-jeho-autorem-je-malir-giotto-1g7-/vytvarne-umeni.aspx?c=A110606­_164723_vytvar­neum_ob

a další zdroje

Další odpovědi
anonym

Velmi podobný byl díl Paprsek v seriálu Dobrodružství kriminalistiky.