MiFr

Jak se jmenuje film?

Běžel v televizi někdy začátkem 90. let. Byla to černá komedie, s největší pravděpodobností německá.
Stručný děj: Důchodce, milovník a pěstitel kaktusů má nesnesitelnou manželku, která ho neustále peskuje a jednoho dne mu vyhodí jeho kaktusy do popelnice. Pak jde mýt okna na balkoně a po manželovi chce, aby držel štafle. On využije příležitosti, strčí do štaflí, manželka se zřítí dolů a zabije se. Policie to uzavře jako nešťastnou náhodu. Důchodce pak v průběhu filmu důmyslně vraždí všechny, kdo mu nějak ztrpčí život – sousedku, která s ním chce žít, souseda odnaproti, který ho ruší hrou na trubku, hlídače v botanické zahradě, který ho nachytal při krádeži kaktusů…
Druhá dějová linka je o bývalém policejním komisaři, který právě odešel do důchodu a bydlí v protějším domě. Ten začne důchodce podezírat a rozhodne se ho usvědčit. Jejich „souboj“ vyvrcholí scénou u policejního komisaře doma, kdy pijí alkohol (víno?), přičemž jedna sklenička je otrávená, oba to vědí, ale nevědí která. Důchodce komisaře převeze a ten se otráví. Ještě než zemře, se tajně vyfotí na důchodcův foťák. Když ten si pak jde nechat fotky vyvolat, je dopaden. Zbytek života tráví v cele, kde může mít své kaktusy a je spokojen.
Nedávno jsem viděl francouzský film, který začínal podobně (manželka shozená z balkonu), ale další děj byl jiný, dokonce to ani nebyla komedie.

Pamatujete se někdo na tento film? Dokážete mi napsat jeho jméno? Díky.

Odpovědi
rrihamirek1

letajici cestmir

Disraeli

Nevím – hledal jsem, nenašel. Ale pokud najdeš, dej vědět. Podíval bych se na to. ;D

Gus_Fring

Míro, je tam, že to bylo německé. Takže když už, tak Fliegende Ferdinad.

rrihamirek1

Tak toto me uprimne pobavilo.