Ametyst

Jak se jmenuje níže popsaný druh logických hádanek a kde je najít?

Zadání je obvykle „Jakub se nejmenuje Novák, jeho soused Novotný pracuje jako řidič. Jakub není učitel“ atd.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Mohly by by to být logické hádanky, tzv. zebry.

Vkládám celkový odkaz, můžete si sama vybrat

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&ei=acJsXYiSD-SLmwX82a3wBw&­q=h%C3%A1danky+ze­bra&oq=h%C3%A1dan­ky+zebray&gs_l=psy-ab.1.0.0i13j0i13i5­i30j0i8i13i30­.5784.9528..12639­...1.2..0.242­.1677.0j13j1.­.....0....1..gws-wiz.....10..0i71j35i39j­0j0i131j0i22i30­.QL40NcEbrV0

Další odpovědi
Edison

V té hádance chybí otázka. Odpověď tedy může znít „protože mu kouká z kapsy bagr.“

agentpv

Tak ty jsem míval moc rád. Když jsem pracoval na DDM tak jsem jich pár vymyslel pro děti. Dnes už asi v časopisech moc nebývají.

Ametyst

Annas: To je to správné pojmenování, které jsem hledala:zebry. Děkuji mooooc!!!

zjentek

Edison ty seš takovej itatek, že jsem si tě všim i já a proto taky tento web brzy opustíš. Tak to prostě chodí, uvidíš sám. PROČ odpovídáš na otázky, které nechápeš? Nechápu. Přitom Ametyst se ptá ve vší úctě, jak vidno. Kdyby ty tvý odpovědi byly alespoň mumorný… Ale takhle?