zjentek

Jak se jmenuje dnešní křesťanský bůh a k čemu přesně stvořil gospel?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Jmenuje se Jáhve a gospel stvořil, aby lidé věděli, jak dojít spasení. That's the official story, anyway.

Další odpovědi
annas

Bůh je bůh, ale on evangelium nestvořil.

Gospel se překládá jako evangelium, jinak je to hudební výraz.

.Evangelium = dobrá zpráva patří do Nového zákona a vznikla až po srmti Ježíšově. Jsou to evenagelia sv. Marka, Matouše, Lukáša a Jana.

Významnou osobností, která se velmi zasloužila o rozvoj gospel music, byl T.A. Dorsey. To byl původně bluesový pianista, avšak po osobní tragédii, kdy mu zemřela při porodu žena i dítě, se rozhodl dát svůj život Bohu a psát duchovní hudbu.

Vůbec se dá říct, že církvi nějakou dobu trvalo, než se černou muziku akceptovala. To se stalo teprve ve čtyřicátých letech. O rozšíření tohoto stylu se kromě výše zmíněných osobností zasloužil i muž jménem James Cleveland. Byl to nejenom zpěvák, ale i sbormistr a klavírista. Gospel pro něj byla služba Bohu. Odmítal zvláště pozdější komercionalizaci tohoto žánru, nechtěl vystupovat v barech a nočních klubech. Tvrdil, že nechce být někdo, kdo je bělochům pro zábavu. Jestli prý chtějí duchovní hudbu na takových místech, ať si to zařídí sami. Právem se domníval, že bělochy samotné by takový požadavek nemálo zaskočil a urazil. Cleveland však na rostoucí popularitu gospel music také reagoval.

V roce 1968 založil Gospel Music Workshop of America. Cílem této organizace je příspívat k popularitě gospelu a brzy se každoroční workshop stává událostí č. 1 kam se sjíždějí všichni, kdo v gospelu něco znamenají atd,."

http://www.gos­peltrain.cz/in­dex.php?ID=vy­voj&group=tra­ditional

„Nejvyšší demonstrací Boží lásky bylo poslání Syna, aby zemřel za naše hříchy a znovu se zvedl, aby hříšníci měli právo se přiblížit k Bohu a mohli mít navždy radost z jeho přítomnosti.“
http://www.de­siringgod.org/bo­oks/god-is-the-gospel

Roman71

Pravý Bůh se jmenuje Jehova (hebrejsky JHVH – význam jména: „působí, že se stane“). Méně častěji je i používaný tvar Jahve. Rodilí hebraisté (jak například Nehemia Gordon) používají výše zmíněnou první známou výslovnost jména.

Gospel – jeho hudební podání – bylo vytvořeno lidmi. Evangelium, je dobrá zpráva o Božím Království, což je Boží spravedlivá vláda, která má podle Bible již brzy očistit zemi od vší bezbožnosti a nastolit na zemi původní řád. Stejně tak jako Evangelia, byla celá Bible napsána pod Boží inspirací (2.Timoteovi 3:16–17). Jejím účelem je, aby lidstvo vědělo o Božím záměru s lidmi a mělo dostatek času s Bohem vytvořit láskyplný vztah a tak získat možnost vstoupit do pozemského ráje a žít věčně. To je účel dobré zprávy o Božím Království.

Zdroj: http://obohu.cz/at­tachments/arti­cle/95/Vyslov­nost_Jmena-Nehemia_Gordon_CZ­.pdf