annas

Jak se jmenuje dnešní jubilant, který má něco společného s automobilem?

Který typ automobilu vyrobil jako první na světě?

Nejlepší odpověď
hanulka11

25. 11. 1844 – Karl Benz, německý automobilový konstruktér

V roce 1885 mohl Mannheimu předvést svůj automobil, na který 29. ledna 1886 dostal patent. Již v červenci roku 1886 začal s prodejem svého automobilu pod názvem Benz Velo. Spolehlivosti jeho vozu lidé nevěřili, a tak se jeho žena Bertha rozhodla podniknout 100km cestu z Mannheimu do Pforzheimu u Stuttgartu aby spolehlivost vozu dokázala. Několik let na to se Benz Velo stal prvním hromadně vyráběným automobilem, ale to už začal vyrábět i čtyřkolové automobily
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kar­l_Benz

Další odpovědi
vagra

Zbývá jen odpověď na druhou část otázky,který typ automobilu vyrobil německý automobilový konstruktér Karl Benz jako první na světě-
Vyrobil první benzínový automobil na světě.