annas

Jak se jmenuje dnešní jubilant, autor dvou knižních i filmových žáků 3. B?

Telefonní sluchátko ho již nezavolá, protože nežije.
Podílel se i na některých filmových scénářích. Víte kterých?

Nejlepší odpověď
vagra

Miloš Macourek
Doplňuji:
Zapoměl jsem dodat,že je známá jeho spolupráce s V.Vorlíčkem.
Nejznámější scénáře-
Pane, vy jste vdova, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Létající Čestmír, Arabela

Další odpovědi
quentos

jen dodám, že knižní zpracování Macha a Šebestové bylo přeloženo do mnoha jazyků a ve Francii bylo dokonce oceněno literární cenou. V Británii je kniha známá pod názvem „Mac And Sally“.

Zdroj: kalendář na jeden z minulých let – zajímavost uvíznuvší v paměti