Cascada

Jak se jmenuje dílo, kniha v níž lidé nemohou odmítnout lékaře?

Myslel jsem, že to byla hlava XXII od Karla Čapka, ale pak jsem si to chtěl ověřit na wikipedii a ukázalo se to nejspíš jako nesmysl. Ale pokud vím lidé ze starší generace to obecně znají. Nevíte někdo co to je za dílo?

Nejlepší odpověď
annas

Hlava XXII není od Karla Čapka, ale od jiného autora.

Hlava XXII je nesmyslný vojenský paragraf, který se týká duševního zdraví.

To, co jste naznačil je nepřesné., příliš obecné.

U Karla Čapka jde o lékaře a léčení pacientů.

Další odpovědi
led

Zjavne ste mysleli Hlava XXII. od Josepha Hellera.V Hlave XXII bolo síce stretnutie medzi človekom vojenským a lekárom, ale on v zmysle paragrafov v Hlave XXII. nemohol pomôcť.
Kníh, kde človek nemôže odmietnúť lekára, je viacej. Skúste vašu otázku trochu viac priblížiť.

Možný je aj variant s K.Čapkom – Biela nemoc

Doktor Galén žiada o prácu na klinike, kde chce vyskúšať účinok svojich liečebných metód na malomocných. Tu pacienti nesmú odmietnúť jeho testovaciu liečbu.